Blog

Jak nosić i łączyć kolory?

Stworzenie stylizacji, w której każdy element garderoby będzie do siebie pasował, nie jest łatwe. Wymaga to praktyki, ale przydatna z pewnością będzie tu również wiedza dotycząca tego, jak łączyć kolory. W końcu nie wszystkie odcienie do siebie pasują i łatwo popełnić faux-pas. Najpierw warto również zapoznać się z możliwościami, które oferuje nam koło barw. Choć pisaliśmy o tym, w jednym z naszych artykułów, przypomnimy podstawy.

Żeby ułatwić proces tworzenia stylizacji, możesz np. wydrukować koło i powiesić je blisko garderoby. Dzięki temu zawsze będziesz mogła sprawnie łączyć ze sobą poszczególne elementy. Kolory pokrewne są zlokalizowane obok siebie (np. żółty i zielony) i pozwalają uzyskać dobrze dobrane stylizacje. Barwy przeciwstawne (np. pomarańczowy i niebieski) to połączenie, które jest szczególnie polecane odważnym osobom tworzącym nietypowe kompozycje. Barwy monochromatyczne są na kole zlokalizowane tuż pod sobą (np. różne odcienie zieleni). Są to kompletne zestawy, które zawsze prezentują się modnie.

Wzory – jak je nosić?

Jeśli lubisz podążać za modą, doskonale wiesz, że warto z nią eksperymentować i wyróżniać się z tłumu. Właśnie taką możliwość oferują Ci wzorzyste ubrania. Dobrze jest również postępować tu zgodnie z kołem kolorów. Jeśli chcesz postawić na oryginalną odsłonę stylizacji monochromatycznej, możesz łączyć np. zieloną koszulkę w paski wraz ze spódnicą w odcieniu khaki. Poza tym dobrym rozwiązaniem jest również dobranie barwy pozostałych elementów stylizacji według tej, która dominuje we wzorze. Jeśli np. masz fioletową koszulę z żółtymi groszkami, warto dobrać do tego np. żółte spodnie. Takie połączenie będzie zawsze prezentować się estetycznie.

Neonowe szaleństwo

Inną propozycją jest wykorzystanie modnych neonów, które podbijają serca coraz większej liczby osób. Elementy o nietuzinkowej barwie dobrze jest łączyć ze stonowanymi kolorami. Możesz tu wykorzystać np. intensywnie pomarańczową koszulkę oraz beżowe spodnie. Wszystko zależy jednak od tego, w jakich kompozycjach czujesz się najlepiej. Moda jest jak sztuka, a więc warto z nią eksperymentować po to, aby jak najlepiej wyrazić swoją kreatywność.